Adres: ul.Koralowa 5
Szczecin 71-220
Faks: +48 91 439 18 99
Telefon: +48 604 47 77 76
Grzybica jamy ustnej - leczenie, objawy, przyczyny

Grzybice jamy ustnej uważane są za grzybice zewnętrzne. Często są one objawem grzybicy ogólnoustrojowej. Najczęściej chorują noworodki, małe dzieci i dorośli z obniżoną odpornością. Objawem infekcji grzybiczej może być również gardło, zmiany na policzkach i problemy z dziąsłami.
Częściej narażone są osoby, które palą papierosy, oraz maja protezy zębowe.
Kuracje przeciwgrzybiczą powinno rozpocząć się od przeglądu uzębienia, sprawdzenia stanu dziąseł i tzw, kieszonek między zębami. Jest to siedlisko resztek pożywienia i wspaniały domek dla rozwoju grzybów.

Kandydoza rzekomo błoniasta ostra i przewlekła

Błona śluzowa jamy ustnej, policzków, dziąseł, gardła pokrywa się kredowo - białym nalotem.
Można to usunąć i pod tymi plamkami serowatymi pojawia się żywo czerwone podłoże.
Do nieprzyjemnych objawów możemy zaliczyć suchość języka, zapalenie warg oraz tzw zajady i zapalne kąciki ust.
W stan przewlekły popadają osoby najczęściej zarażone wirusem HIV oraz po terapii lekami immunosupresyjnymi i innymi lekami farmaceutycznymi. Terapie te sa trudne do wyleczenia i wymagają cierpliwości i długiej ścisłej diety dla konkretnej osoby.

Kandydoza zanikowa ostra

Najczęściej dotyczy to osób chorych na cukrzycę zwłaszcza w stanie nie wykrytym oraz cukrzycy niewyregulowanej.
Osoby biorące antybiotyki przez dłuższy okres czasu w mniejszych dawkach np., przy problemach skórnych zwłaszcza trądzikowych.

Kandydoza zanikowa przewlekła i rumieniowa przewlekła

Dotyczy osób noszących protezy. Wykwity maja charakter rozległych plam z nalotami białymi. Dolegliwości są bardzo dokuczliwe w postaci bólu, problemów z gryzieniem oraz pieczenia.

Kandydoza rozrostowa przewlekła

Częściej dotyczy to schorzenie mężczyzn. Występują białe naloty na języku, które są twarde, spoiste, szorstkie i ciężko jest je oderwać . Występuje tu duża bolesność języka, ranki na podniebieniu i wargach.

Kandydoza grudkowa przewlekła

Jama ustna ma wygląd grudkowy, kamienisty. Dominuje ból i pieczenie języka. Występują nadwrażliwość na kwaśne produkty o potrawy o ostrym smaku. Zajady, zapalenie kącików ust. Powstają ogniska zapalno-nadżerkowe i prawie zlewają się ze skórą zdrową. Jest to bolące pękanie kącików ust, białe niewielkie naloty na czerwieni wargowej umiejscowione blisko kącików ust. Z reguły nie przedostają się zmiany do wewnątrz jamy ustnej. Czynnikami, które sprzyjają występowaniu zajadów dodatkowo oprócz zmian grzybiczych, które mogą być powodem jest niedobór witamin z grupy B, cukrzyca utajona oraz źle dobrane protezy.

ParaProtex, naturalny suplement diety, ulga dla Twoich zmian w jamie ustnej:

Wszyscy raz na jakiś czas zadbamy o samochód, w nim dokonujemy wymiany oleju, dokonujemy drobnych napraw. W domu robimy gruntowne porządki i dbamy aby ładnie wyglądało w środku. Może nadszedł już czas zaprowadzić porządek w Swim organizmie? Każdy myje swoje ciało, włosy, zęby a co z wnętrzem?

(kliknij w obrazek, aby przejść do produktu):LAST_UPDATED2
 
Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Firmy IMar&Med, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.