Adres: ul.Koralowa 5
Szczecin 71-220
Faks: +48 91 439 18 99
Telefon: +48 604 47 77 76
Grzybice skóry, leczenie, objawy, przyczyny

W początkowej fazie rozwój grzybicy jest utajony, przebiega bezobjawowo. W momencie gdy strzępki grzybni nie przenikną do świeżo wytworzonej kreatyny (rodzaj białka – składnik zrogowaciałego nabłonka skóry) i powstanie miejscowy stan zapalny. Objawem typowym dla grzybicy skóry jest jej zaczerwienienie i swędzenie. W ogniskach zapalnych można zauważyć złuszczający się naskórek.

Grzybice tzw. wyprzeniowe:

  • Wyprzenie fałdu międzypośladkowego – związane jest z zakażeniem grzybiczym końcowego odcinka jelita grubego. Dochodzi do zakażenia okolicy odbytu.
  • Wyprzenie fałdu pachwinowo – udowego,
  • Wyprzenie okolic podpiersiowych,
  • Wyprzenie międzypalcowe stóp i palców dłoni,

Grzybice te są ogólnoustrojowe i leczenie powinno przebiegać od wewnątrz.
Należy pamiętać o wypraniu odzieży, bielizny osobistej, staników w wysokich temperaturach i najlepiej wyprasować gorącym żelazkiem.

Przy zmianach wysiękowych stosujemy wodę kwaśną z filtru Aquarion

Polecamy naturalną kurację przeciwgrzybiczą preparatem:

(kliknij w obrazek, aby przejść do produktu):

LAST_UPDATED2
 
Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Firmy IMar&Med, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.